Silivahaber.net | Son dakika tarafsız ve günce anında haber portalınız. Magazin, güncel, spor, ekonomi haberleri
Radyo Yesilkaradeniz | Tüm Karadeniz Bizi Dinliyor Ya sen?
Beyaz Çay 'Yok' Satıyor
Türk çay sektörünün marka değerini artıran ve bu yıl ilk kez üretilen beyaz çayın kilogramı bin 250 dolara alıcı buldu.
Türkiye'de 140 yıl sonra ilk kez görüldü
1874 yılından itibaren kuş gözlemcilerinin fotoğraflamak için peşinde olduğu ’Kutup martısı’ Rize sahilinde görüldü
Ve UEFA Avrupa Ligi'nde kuralar çekildi! İşte rakiplerimiz
Temsilcilerimizin de yer aldığı UEFA Avrupa Ligi kuraları bugün 14.00'te İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi.
Fotoğraflarla Madencinin Günlüğü
Çayeli Bakır Madeninde profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilen ve birbirinden farklı birçok fotoğrafı barındıran “Madencinin Günlüğü” adlı sergi açıldı.
Koltuğu Murat Karayalçın’a bırakacak
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, yerini partinin duayen isimlerinden eski Ankara Belediye Başkanı ve eski Dışişleri Bakanı Murat Karayalçın’a bırakacak
Yerli Sikorsky helikopterler geliyor

Yerli Sikorsky helikopterler geliyor

  Bu haber 11 Agustos 2010, Carsamba 08:44:19 eklenmiştir. 565 kez okunmuştur.
Yerli Sikorsky helikopterler geliyor F35 savaş uçaklarının moturunun ardından, Sikorsky’ler de Türkiye’de üretilecek. Bakan Çağlayan, ABD’li United Technologies’in Türkiye’de bir helikopter fabrikası kurma kararı aldığını açıkladı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

F 35 savaş uçaklarının motorunun Türkiye’de üretilmesi kararının ardından, dünyaca ünlü Sikorsky helikopterlerinin de üretimi başlıyor. Kısa bir süre önce Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’a ‘Helikopterleri sizde üretelim bölgeye satalım’ önerisi getiren Amerika’nın en büyük şirketlerinden United Technologies’in projesi hayata geçiriliyor. Bakan Çağlayan, dün yaptığı açıklamada, F35 savaş uçaklarının motorunun kısa süre içinde Türkiye’de üretilmeye başlanacağını söyledi. Çağlayan, ABD’yi ziyaretinde, United Technologies’in Sikorsky helikopterini üreten Pratt&Whitney firmasıyla yaptıkları görüşmelerde firmanın Türkiye’ye yatırım yapma kararı aldığını söyledi.

Ekim ayında düzenlenecek II. Türk Silahlı Kuvvetleri Malzeme Sergisi ve Ankara Sanayi Fuarı’nın Rixos Grand Ankara Otel’de düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Çağlayan, bunun Türkiye açısından son derece önemli bir karar olduğunu vurguladı.

TAMAMI İHRAÇ EDİLECEK

Çağlayan, şunları söyledi: “F35 savaş uçaklarının motoru bundan sonra, Pratt&Whitney firmasıyla Kale Kalıp arasında ortaklıkla artık Türkiye’de üretilmeye başlanacak. Ciddi oranda Türk katkısıyla yapılacak olan bu motorlar çok kısa sürede yüzde 100 olarak Türkiye’de üretilecek.” Çağlayan, United Technologies’in Sikorsky helikopterlerini yapan kuruluşunun, Türkiye’de bir helikopter fabrikası kurmayı hedeflediğini, üretimin tamamını ihraç edeceklerini söyledi. • ANKARA star

Hedef 3 milyar dolarlık ciro

Bakan Zafer Çağlayan, önümüzdeki yıl savunma sanayi ihracatının 1 milyar doları aşacağını söyledi. Çağlayan, sektör cirosunun 2.3 milyar dolara çıktığını, cironun 2011’e kadar 3 milyar dolara yükselmesini umut ettiğini belirtti.

Türkiye kritik eşiği çoktan geçti

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek “2050 yılına gelindiğinde Türkiye dünyanın ilk 3 ekonomisinden biri olacak diye başkaları söylüyor, bunu mübalağa kabul ediyorsak, ilk 10’un içinde olacağımız kesindir, bunda hiç tereddüt yok” dedi. “Türkiye kritik eşiği çoktan geçti” diyen Çiçek “Türkiye geleceği aydınlık olan bir ülkedir, yetişmiş insanımız var, sadece bilek gücü olan değil, bundan çok daha önemlisi beyin gücü olan insanımız var, üretmeyi de öğrendik, satmayı da öğrendik. Güney Amerika’dan, Kıta Avrupası’na varıncaya kadar her yerde Türk müteşebbis var, Türk insanı var” dedi.
 
SAMANYOLUHABER


ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
Radyo Yesilkaradeniz | Tüm Karadeniz Bizi Dinliyor Ya sen?
nobetci_ezcaneler
 
Flaş...Şırnak'tan acı haber geldi
Bisikletiyle radara yakalandı
Bir Rize Efsanesi Daha!
Karadenizli navigasyon yaparsa
Böyle vaaz görülmedi!
Dünyanın en ilginç yeteneği!
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Çok Güzel
Güzel
İyi
Kötü
Diger anketlerimiz için tıklayın...

Copyright © 2008 - 2010 SILIVA HABER Her Hakki saklidir.Sitedeki haber ve resimleri izinsiz ve kaynak göstermeksızın kullanmak yasakdir.

Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.